درمان های خانگی سردرد کدامند؟

سردرد از آن دست مشکلاتی است که زندگی را مختل و فرد را دچار مشکلات اساسی می کند. سردرد در اشکال مختلف ظاهر میشود مانند سردردهای خوشه ای ،سردردهای میگرنی ،سردردهایی که بر اثر تنش یا سردرد هایی که از نوع خستگی به وجود می آیند. اگر شما هم همواره با این مشکل روبه رو هستید می توان به جای استفاده از داروهای شیمیایی از روشهای درمان خانگی استفاده کنید. 

بهترین درمان خانگی سردرد
درمان خانگی سردرد با روغن نعناع: سردرد مانند میگرن به خاطر گردش خون بد رخ می دهد. بنابراین این روغن گیاهی می تواند به شما کمک کند تا جریان خون را تقویت کنید. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و 3 قطره روغن نعناع را مخلوط کنید و پیشانی را با آن ماساژ دهید. حتی می توانید مقداری از برگها ی نعناع را له کنید و برگهای خرد شده را در اطراف پیشانی قرار دهید تا سردردهای شدید را درمان کنید.

روغن اسطوخودوس : عطر روغن اسطوخودوس عالی است و به درمان سردرد کمک می کند. سه فنجان آب ولرم را در کتری بجوشانید و سپس 2 تا 4  قطره روغن اسطوخودوس را به آن اضافه کنید و در اخر بخار روغن اسطوخودوس را به آرامی استشمام کنید و نفس عمیقی بکشید.

درمان خانگی سردرد با آب نعناع
عصاره نعناع درمانی طبیعی موثر دیگر برای میگرن است. مشتی برگ نعناع تازه بردارید و خرد کنید. سپس برگ های نعناع خرد شده را روی پیشانی بزنید.

زنجبیل 
زنجبیل درمانی خانگی موثر برای میگرن است. دو قاشق غذاخوری آب را با یک قاشق چایخوری پودر زنجبیل مخلوط کنید تا خمیر شود و خمیر را چند دقیقه به پیشانی بمالید. همچنین می توانید پودر زنجبیل یا زنجبیل نپخته را به آب اضافه کنید سپس بخار را 3 تا 5 دقیقه روی پیشانی بمالید.

پک یخ 
پک یخ تنها یکی از درمان های خانگی موثر و طبیعی برای سردرد است. این کار به کاهش التهاب کمک خواهد. می توانید پک یخ را روی پشت گردن خود قرار دهید و یا دستمالی را در آب سرد فرو کنید و آن را 5 دقیقه روی پیشانی قرار دهید.

ریحان
ریحان حاوی داروهای مسکن است که می تواند ذهن را آرام و سردرد را درمان کند. برگ نعناع را در آب جوش بریزید .تا چند دقیقه بجوشد و کمی عسلی اضافه کنید سپس به تدریج چای را جرعه جرعه بنوشید تا سردرد تسکین پیدا کند. هم چنین جویدن برگ های نعناع و یا مالیدن روغن ریحان روی پیشانی به منظور کاهش سردرد ممکن است.

میخک
از آنجا که میخک حاوی خنک کننده ای و خواص تسکین درد است، در بین درمان های خانگی مفید برای سردرد ذکر می شود. میخک بردارید. سپس، آن ها را در کیسه قرار دهید. اگر درد دارید، بوی میخک را تنفس کنید تا زمانی که احساس بهتری پیدا کنید و یا یک قاشق چایخوری روغن گیاهی با دو قطره روغن میخک را با هم مخلوط کنید و آن را روی پیشانی بمالید و به آرامی ماساژ دهید.

رزماری
اسید رزماری حاوی خواص ضد التهاب و آرامش بخش است که به درمان سردرد کمک می کند. یک قاشق چایخوری از برگ های رزماری تازه خرد شده و یک قاشق چای خوری مریم گلی خرد شده و یک فنجان آب را حرارت دهید. وقتی آب در حال جوش است، در آب را بپوشانید. مخلوط 2 تا 3 بار بنوشید تا سردرد تسکین پیدا کند. همچنین می توانید 5 - 4 قطره روغن گیاهی را با 5 - 4 قطره روغن رزماری ترکیب کنید و روی پیشانی بمالید.

سرکه سیب چگونه به درمان خانگی سردرد کمک می کند
سیب تازه و سرکه سیب، ممکن است سطح اسیدی را در بدن متعادل کنند. دو قطره سرکه سیب را به یک فنجان آب اضافه کنید و هر روز 2 یا 3 بار آن را بنوشید. همچنین می توانید آب گرم را داخل کاسه ای بزرگ بریزید و 3  قاشق سوپ خوری سرکه سیب را اضافه کنید. حوله را در آب خیس کنید و روی سر نگه دارید.