چرا چای بهتر از قهوه است؟

تقریبا همه ما باید  صبح  چای و یا قهوه بنوشیم. هر دو چای و قهوه نوشیدنی های خوبی  هستند اما اگرلازم باشد  یکی از گزینه ها سالم باشد کدامیک بهتر است چای یا قهوه؟دلایل بسیاری وجوددارد که  چای بهتر از قهوه است. 

قهوه بی خواب میکند
مقدار کافئین موجود در قهوه بیشتر از چای است. اگر قبل از  خواب قهوه بنوشید بی خوابی به سراغتان می آید. این می تواند ساعت خواب شما را مختل کند   از سوی دیگر،  چای سبز قبل از خواب بسیار خوب است چون حاوی  آنتی اکسیدان غنی است

قهوه باعث سیاهی دندان می شود
قهوه باعث می شود که دندان ها رنگ زرد  بگیرد و بسختی از بین می رود. در حالیکه هنگام مصرف چای دندانها رنگ نمیگیرد. 

چای برای زنان باردارسالمتر از قهوه است
پیشنهاد دکتر به شما چای به جای قهوه خواهد بود، زیرا چای باعث یبوست نمیشود و مشکلات قلبی نمی آورد بلکه  در هضم غذا کمک می کند و غنی از آنتی اکسیدان است که برای کودک شما بیش از حد خوب است. قهوه دارای کافئین زیادی است که می تواند به سقط جنین  منجرشود وباعث یبوست نیز میشود.

چای ضد سرطان است
چای  به گردش خون کمک میکند،  از انعقاد خون جلوگیری میکند،  قلب  را سالم نگه میدارد.  برای جلوگیری از سرطان های سینه و تخمدان در زنان کمک میکند. قهوه نیز دارای برخی از ویژگی های خوبی است  اما کافئین آن  برای قلب خوب  نیست.

 چای برای بیماری خوب است
فرض کنید شما دچار یک عفونت ویروسی و یا  تب شده اید ، سرفه میکنید  و سرما خوردید  می توانید  با یک فنجان داغ چای گیاهی به جای قهوه حالتان بهتر شود. چای سبز ه بهترین درمان سرما خوردگی و سرفه است. 

 میان وعده مناسب
فرض کنید که شما گرسنه هستید و نیاز به یک میان وعده در محل کار دارید ،  بهتر است تعدادی  بیسکویت با  چای بخورید یک میان وعده خوب است ولی با قهوه طعم بیسکویت و قهوه سازگار نیست و طعم خوبی نمیدهد.