چه نوشیدنی برای صبحانه بهتر است؟

صبحانه را می توان مهم ترین وعده ی غذایی به شمار آورد، بسیاری از افراد به خوردن آن تمایلی نشان نمی دهند و بسیاری دیگر نیز فقط در زمان کوتاهی صبحانه می خورند و بعد از گذشت چند روز دیگر رقبتی به خوردن صبحانه ندارند .
اغلب ما ایرانی ها صبحانه را با چای آن هم از نوع شیرینش می خوریم در حالی که می توان نوشیدنی های مغذی و خوشمزه تری را وارد برنامه غذایی صبحگاهی .

🔸چای
در میان ایرانی ها، چای پرمصرف ترین نوشیدنی است. معمولا افراد در وعده صبحانه آن را با شکر شیرین می کنند و همراه نان و پنیر می خورند. با اینکه توصیه می شود چای پررنگ نباشد اما خوردن آن با موادغذایی ای که منبع آهن هستند، مانع از جذب این ماده معدنی می شود بنابراین بهتر است نوشیدنی شما هنگام خوردن عدسی یا تخم?مرغ، چای (چه سبز و چه سیاه) نباشد. 
 
🔸آب پرتقال
در میان آبمیوه های مختلف، آب پرتقال یکی از متداول ترین هاست. مصرف این نوشیدنی به دلیل ویتامین C و پتاسیم فراوانی که دارد به کسانی که کم خونی دارند و می خواهند در وعده صبحانه شان تخم مرغ باشد، توصیه می شود زیرا به این ترتیب آهن موجود بیشتر جذب خواهد شد. 

🔸قهوه
این نوشیدنی بیشتر در میان وعده ها و نه صبحانه ایرانی سرو می شود اما مردم برخی کشورها قهوه را در وعده صبحانه شان نیز می نوشند. خوردن بیش از اندازه قهوه، می تواند به خصوص در روزهای گرم باعث کم آبی شود. اما کافئین موجود در قهوه، هم در اولین وعده غذایی هوشیاری را در فرد ایجاد می کند و هم خواب آلودگی را از وی می گیرد. البته این نوشیدنی ویژگی منحصر به فردی ندارد که خوردن آن به عنوان یک عادت غذایی خاص توصیه شود.

🔸شیر
افرادی که به تغذیه شان اهمیت می دهند به جای چای یا قهوه، یک لیوان شیر را به عنوان نوشیدنی صبحانه شان انتخاب می کنند. البته هستند افرادی که در چایشان شیر می ریزند که چندان هم توصیه نمی شود اما شیر به تنهایی یا مخلوط شده با مغزها یا میوه های فصل می تواند در ابتدای روز مواد مغذی فراوانی را به بدن برساند. 

🔸اسموتی شاتوت
۲ لیوان شاتوت و ۱ لیوان هندوانه خردشده بدون تخمه را با ۱ عدد موز و ۲ عدد انجیر متوسط تازه در مخلوط کن بریزید و آنقدر آنها را بزنید تا به صورت کرمی یکنواخت در آیند، آنگاه آن را خنک سرو کنید.

🔸شیرموز و کره بادام زمینی
 ۲ عدد موز، یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی، ۱ قاشق چای خوری پودر کاکائو و یک لیوان شیر را با هم مخلوط کنید تا به صورت مایعی یکدست در آید سپس آن را بخورید.
و انواع دیگر اسموتی ...