3 چای گیاهی فوق العاده که باید آن را امتحان کنید

چای گیاهی برای قرن هاست  که مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی چای گیاهی از میوه های خشک، گل ها، ادویه جات و گیاهان تهیه می شوند. به این معنی که چای گیاهی می تواند دارای طعم و عطر های مختلفی باشد و جایگزینی وسوسه انگیز به جای نوشیدنی های شیرین و آب باشند. بعضی از این چای های گیاهی خواص درمانی دارند و برای درمان بعضی از بیماری ها از سال های گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اند. 

چای گیاهی عصاره بابونه (Chamomile tea)
عصاره بابونه اثر آرامبخشی دارد و به مصرف مداوم آن برای بی خوابی موثر است. همچنین خاصیت هایی از جمله آنتی باکتریال، ضد التهاب و محافظت کننده کبد، برطرف کننده دل درد و  ضد افسردگی را نیز دارد. افرادی که از دیابت نوع دوم رنج می برند به کمک عصاره بابونه میزان قند خون و انسولین و چربی خون را کنترل کنند.

چای نعناع
چای نعناع یکی از متداول ترین نوشیدنی های گیاهی در جهان است. چای نعناع برای درمان مشکلات گوارشی بسیار مورد توجه است و حاوی آنتی اکسیدان، ضد سرطان، آنتی باکتریال و ضد نفخ می باشد. روغن نعناع همانند دیگر روغن های گیاهی به سیستم هضم، تهوع و درد شکم ، رفع اسپاسم و گرفتگی های روده ای، رفع سندروم تحریک روده ای نیز موثر است. 

چای گیاهی چای زنجبیل
چای زنجبیل جز نوشیدنی های ادویه ای و عطر دار محسوب می شود که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. چای زنجبیل به سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می کند تا بتواند به مبارزه با بیماری های التهابی بپردازد. زنجبیل در رفع تهوع بخصوص در اوایل بارداری بسیار موثر است. همچنین تهوع های ناشی از درمان سرطان و دیگر بیماری ها را بر طرف می سازد.همچنین زنجبیل می تواند از زخم معده، درد جراحی و یبوست جلوگیری کند.