دارویی معجزه گر به نام ورزش

اگر یک دارویی وجود داشته باشد که بتواند برای سلامتی انسان، هر کاری که ورزش انجام می دهد را انجام دهد، احتمالا ارزشمندترین دارویی است که تا کنون توسعه یافته است.
همه ما از پدر و مادرمان، دوستان و پزشکان شنیده ایم که می گویند: “کمی هم ورزش کن؛ برای تو خوب است. ” اما وقتی کسی به شما می گوید دقیقا چطور ورزش می تواند به شما کمک کند و چه مقدار از چه نوعی به آن نیاز دارید؟ بسیاری از پزشکان احساس می کنند که زمان آن دقیقا همین حالاست. حالا وقت تجویز ورزش است.

6 دلیل برای این که انجام ورزش موثر است:

1- ورزش تقویت کننده مغز است.
ورزش جریان خون را به مغز بهبود می بخشد و رشد عروق خونی جدید و سلول های مغزی را تحریک می کند. پروتئین ترشح شده توسط عضلات در طول ورزش، به طور مستقیم با حافظه و شناخت ارتباط دارد. 
 
2- ورزش باعث می شود حالت روحی شما تقویت شود.
استرس را کاهش می دهد، خواب را بهبود می بخشد. احتمال ایجاد اضطراب و افسردگی را نیز کاهش می دهد.

3-  بهترین درمان پوستی در جهان است.
پوست شما درخشش خواهد داشت زیرا افزایش جریان خون باعث تولید اکسیژن و مواد مغذی می شود که سلامت پوست را بهبود می بخشد.

4- ورزش شما را جوان نگه می دارد 
انعطاف پذیری و تعادل نه تنها باعث می شود که شما به سرعت حرکت کنید و احساس جوانی کنید، بلکه مطالعات نشان می دهد که ورزش می تواند تا 5 سال به زندگی شما اضافه کند. ورزش کردن به کاهش پیری سلول کمک می کند.

5- ورزش بهبود می بخشد و شفا را سرعت می دهد.
مطالعات نشان می دهد افراد مبتلا به دیابت نوع 2، نارسایی قلبی، یا افرادی که از سکته مغزی بهبود می یابند، با ورزش کردن علائم خود را کنترل می کنند و با تمرینات ورزشی مناسب سریع تر بهبود می یابند.

6- ورزش باعث می شود که شما متناسب باشید.
شما در تمام مدت زندگی خود شنیده اید که می گویند: ورزش کمک می کند تا وزن خود را کاهش بدهید. بلی و نه. این بخشی از هر برنامه رژیم غذایی سالم است. اما ورزش در واقع کمک به ساخت عضله و به احتمال زیاد افزایش اشتها می کند، بنابراین از دست دادن وزن ممکن است به سرعت انجام نشود.  خبر خوب این است که ورزش به شما کمک می کند تا چربی را به طور موثر تر بسوزانید و سلول های چربی را کاهش دهید.
مربیان برجسته توصیه می کنند که5 روز در هفته و به مدت 30 دقیقه ورزش کنید. 
وقت ندارید؟ ناامید نشوید: یک تمرین 10 دقیقه ای می تواند به عنوان یک جلسه 45 دقیقه ای موثر باشد، اگر فواصل با شدت انجام شود.